AREYLight nedir?

CityMotion Sınıfının en iyisi sokak lambası hareket sensörü

CityMotion, kablosuz aydınlatma kontrolü ile ödüllü bir sokak lambası hareket sensörüdür. Zorlu dış mekan koşulları için tasarlanan CitySense, lambaları yayaların, bisikletlilerin veya arabaların varlığına dayandırarak parlaklıklarını ayarlamalarını sağlayan isteğe bağlı uyarlanabilir aydınlatma sunar.

Gerçek zamanlı örgülü bir ağ kullanarak, CityMotion komşu ışıkları tetikler ve bir yolcunun etrafında güvenli bir ışık çemberi oluşturur. İnsan varlığına uyum otomatik olarak gerçekleşir. Küçük hayvanlar veya hareketli ağaçlar gibi parazit faktörleri filtrelenir.

 

AREYNode : Kablosuz Akıllı Şehir aydınlatma kontrolü

AREYNode, dış mekan aydınlatmalarını müşterinin ihtiyaçlarına ve programlanabilir zaman çizgilerine dayalı olarak çalışan en son teknolojiye sahip kablosuz aydınlatma denetleyicisidir. Gelişmiş, çok seviyeli, kullanıcı tarafından yapılandırılabilir aydınlatma rejimlerine izin verir. AREYNode, çeşitli Smart City sensörlerini, uygulamalarını ve cihazlarını bağlamak için mükemmel bir platform olarak hizmet eder.
AREYGate : AREYComm ve aydınlatma kontrolörleri arasında iletişim kurmak için en iyi araç

AREYGate, AREYLight’ın aydınlatma kontrolörleri ile aydınlatma yönetimi yazılımı (areycomm veya diğerleri) arasındaki iletişimi senkronize eden son teknolojiye sahip bir ağ arabirimi aygıtıdır.

Ağ geçidi, kablosuz ağ yapılandırması, devreye alma ve bakım için dahili bir radyo modülüne sahiptir. Mesafeler boyunca (200 kontrolcüye kadar) çok sayıda cihazla iletişim kurabilir. Ağ geçidi, dünya çapında optimize edilmiş performans için gelişmiş endüstriyel bileşenlerden oluşur.

AREYComm Akıllı Şehir Sensörleri, Ağ ve Işık Yönetim Yazılımı

AREYComm, tüm aydınlatma altyapısının uzaktan izlenmesi, yönetimi ve kontrolü için web tabanlı bir Akıllı Şehir yazılımıdır. Varlıklar, ağlar ve sensörlerin ayrıntılı bir gerçek zamanlı analizi ve sağlık denetimi sağlar. Açık mimari ve arayüz, müşterilerin geleceke yönelik bir yatırımdan yararlanmasını sağlayan üçüncü parti donanım ve yazılımlarla kolay uyumluluk sağlar.

Bir kablosuz aydınlatma ağının Powerline iletişimine dayalı ağa kıyasla avantajı nedir?

Kablosuz karartma sistemlerinin kurulumu çok kolaydır ve yüksek esneklik sunar. Enerji santrali sahiplerinin kuruluma dahil olmalarına gerek yoktur.
Ayrıca bakımı yönetimi ve takibi hızlı ve basittir dolayısıyla Powerline iletişim tabanlı sistemlere göre daha uygun maliyetlidir.
 Dahası, Iletişim, kamyonlar ağır nesnelerden gelen baskı ve problemlere maruz kalabilir

AREYLight Akıllı Aydınlatma sistemi nasıl yönetilebilir?

AREYLight, tüm aydınlatma altyapısının kolay uzaktan izlenmesi, yönetimi ve kontrolü için işlevsel, sezgisel web tabanlı bir yönetim yazılımı geliştirdik. Areycomm ile aydınlatma sistemine istediğiniz zaman ve herhangi bir yerden derinlemesine bir genel bakış elde edersiniz. Ayrıca mobil ekiplerin yararlanacağı arttırılmış gerçeklik ve QRcode destekli teknolojiler ile sahada kontrol ve bilgi sahibi olurlar. Geliştirdiğimiz bu Yazılım teknolojileri tüm AREYLight donanımları ile uyumludur.

AREYLight Sistemlerinin uygulanması için özel şartlar var mı?

AREYLight akıllı aydınlatma sistemleri, geleneksel ve modern lambalarla (ör. LED) uyumlu tak ve çalıştır çözümleridir. Başarılı bir kurulum için tek gereksinim dim edilebilir sürücü, 1-10V veya DALI ve 5 kanallı bir kablo. Şebeke içinde, 1-10V ve DALI kombinasyonu da mümkündür; Tek fark, lambalardan toplanan bilgilendirmedir (DALI, lambaya özgü daha fazla kontrl kanalı sağlanabilinir).

AREYLight dış aydınlatma kontrolleri (AREYNode) güç kaynağına mı ihtiyaç duyuyor?

Evet, Kontrolcüler’in çalışması için güç kaynağı gerekir, ancak enerji kullanımı çok düşüktür (1-2 Watt).

AREYLight ürünlerinde zamanlanmış karartma için de bir çözüm var mı?

AREYComm müşterilere, kullanıcı tarafından yapılandırılabilen aydınlatma profillerini ayarlamalarına izin vererek, sokak lambalarını belirli aralıklarla karartır. AREYLight anlık konumsal gün aydınlığı saptama teknolojisi sayesinde, lambalar otomatik olarak yerel gündoğumu / gün batımı zamanlarına göre ışığı kontrol edebilir.

Konum başına karartma profilleri oluşturmak mümkün müdür?

AREYComm, çeşitli karartma profilleri yaratma konusunda çok sayıda olanak sunmaktadır. Gerekirse, kendi aydınlatma profillerine ayrı ışık noktaları ve grupları atanabilir (ör. Sabit seviyeli aydınlatma, statik karartma veya dinamik profiller). Ayrıca, uygulama alanlarına (bisiklet yollarına karşı yerleşim alanları) göre ışık noktası kategorilerine farklı karartma profilleri atamak da mümkündür.

Peki benim teknolojim ile

AREYLight mimarisi mevcut lambalarla birlikte kullanılabilir mi?

Evet, Tvilight sistemi lambadan bağımsızdır. İşte çözümümüz ile çalışan lambaların listesi:

Sodyum bazlı ışık. Maksimum karartma seviyesi% 50
(CDM). Maksimum karartma düzeyi% 40
(CPO). Maksimum karartma seviyesi% 35
Floresan lambalar (PLL-CFL). Maksimum karartma seviyesi% 70

CityMotion sensörü ve Aydınlık Kontrolcüsü bir arada mı?

CityMotion hepsi birarada bir üründür. CityMotion’u kurduktan sonra, bir üründe akıllı hareket algılama sensörü ve kablosuz aydınlatma kontrol biriminden oluşur

Ağ Geçidi / Gateway Denetleyicisini nereye yerleştirebilirim?

AREYGate Gateway ürünümüzü, aydınlatma direklerine veya kontrol kabinine yerleştirilebilen bir tak ve çalıştır ürünüdür.

Kontrol Cihazların(AREYNodeların) Gateway ile bağlantısı kesilirse ne olur?

Sistem normal çalışmasını sürdürür. Yoğunluk ve diğer ölçüm verilerinin AREYGate’e aktarılması, internet bağlantısı yeniden kurulana kadar ertelenir.

AREYNode Kontrolcüsü çevrimdışı olduğu halde aydınlatma yönetimi ile ilgili ayarlarının değiştirilmesi durumunda, internet bağlantısı yeniden kurulduktan sonra yeni ayarlar yüklenerek görevine devam eder.

Teknik Bilgi

Bir kontrol cihazı bozulursa ne olur?

Bağlantı veya Donanım problemi yaşayan areynode a bağlı aydınlatma ünitesi, ekiplere uyarı gönderir ayrıca acil mod’a geçer. Acil mod ta programlandğı gibi bağlantı sağlanana kadar işleyişine ve harcama kaydı almaya devam eder.

Tüm led armatürler sisteminizle uyumlu mu?

Modern led-armatürlerin büyük bir çoğunluğu AREYLight çözümleri ile dimm kontrolünü sağlayabiliyoruz. Bununla birlikte, bazı armatürler dim edilebilir olarak pazarlanmasına rağmen dimmerli arayüzleri varsayılan olarak devre dışı bırakılmış programlanabilir sürücüler kullanabilmektedir, Büyük çapta bir projeye başlamadan önce armatür sağlayıcınıza danışarak dimm desteğini sağladığından emin olun.

Sisteminizi eski armatürlerimi (cıva buharı, yüksek basınçlı sodyum vb.) kontrol etmek için kullanmak istiyorum. Mümkün mü?

Armatürleriniz dimlenebilir elektronik balastlarla donatılmışsa mümkündür. Genellikle karartılabilir balastlarla donatılmadıysalar, kısmen balastlı mevcut armatürleri takviye etmek yerine LED’lere yatırım yapmanızı öneririz.

PIR sensörlerinden yararlanıyorsunuz. Radar veya Kamera teknolojisi daha güvenilir olamaz mı?

PIR (pasif kızılteösi) sensörleri ortam ve nesneler arasındaki sıcaklık farkını ölçmeye dayanır. Bu, insanlar, hayvanlar ve arabalar dışındaki ısı kaynaklarının nadir bulunan dış mekan çözümlerinde güvenilir olmasını sağlar. Bunun yerine, radarlar, Doppler efekti olarak da bilinen, gönderilen ve alınan sinyal arasındaki frekanstaki değişiklikleri saptamaya dayanır. Yavaş hareket eden yaya tespit etmek için, sensör frekansı küçük bir değişiklikle tetiklenecek şekilde ayarlanmalıdır, bu da rüzgarın neden olduğu ağaç yapraklarının dökülmesine karşı savunmasız hale getirir. Bu nedenle, genel olarak, PIR-sensörleri açık hava uygulamalarında radardan daha güvenilirdir.

Küçük hayvanlar sahte hareket algılamalarına neden olur mu?

Genel olarak Tavşan sincap gibi hayvanların boyutu hareket algılamasına neden olmaz. İnsanların ve arabaların güvenilir algılanmasını doğrulamak için, Tavşandan biraz daha büyük hayvanlar yanlış hareket algılamalarına neden olur.